DUNGEON SIEGE 3

DUNGEON SIEGE 3 >> Základní informace >> SVĚT EHB


1294 PF

Současnost.
Ctihodný Odo prohlašuje, že je poslední přeživší ze staré Legie. Svolává potomky Legie na sever ve snaze obnovit Legii a ovládnout království EHB ..

1289 PF

Glacern je vyvražděn a zničen. Král Roland je zabit. Jeho věrní ustupují do Glitterdelvova dolu. Rolandova mladá dcera, Roslyn, je korunována královnou.

1286 PF

Po deseti letech stavby, je dokončen nový kostel, pevnost, na vrcholu Mt. Jhereb. Je mu dán název Věž Azunitů. Jeyne Kassynderová tam přesouvá své velitelství.

1266 PF

Jeyne Kassynderová se stává vůdcem církve Azunitské a ovládá východní územím EHBu. Vypukne válka mezi syny krále Hendricka (Roland a Nedderic) a Jeyne. Královská rodina se stahuje do Glacernu v západní části EHBu. Království EHB se zhroutí.

Po Tomcatově povstání se Meisters dostává ve Stonebridge k moci. Prohlašuje Stonebridge za svobodnou a nezávislou republiku. Zde poprvé řádí Dapper Gent - notoricky zloděj a později nazýván Pán zločinu.

1265 PF

Pád 10. Legie.
Mladá a charismatická Jeyni Kassynderová svolá křížovou výpravu proti Legii, obviněné z vraždy krále. Tisíce lidí povstanou, aby vyplenili kapituly Legie. Legionáři jsou vražděni v ulicích. Vrchní velitel Hugh Montbarron se postaví na odpor v Rukkenvahlu, ale on i jeho spolubojovníci jsou zabiti Jeyne Kassynderovou.

1264 PF

Král Hendrick začne pochybovat o Legii a zvěsti naznačují, že král může být zapleten do spiknutí s cílem rozpustit Legii. Následně je Hendrick nalezen mrtvý. Legie je obviněna z jeho vraždy.

1245 PF

Narození Jeyne Kassynderové.
První léta svého života stráví Jeyne za zdmi azunitského kláštera - společný příběh pro mnoho sirotků neznámého původu. Školní léta prožije na církevní škole ve východní části města Bisselberg, tradičním sídle víry. Podle všeho je vynikající žákyní a navíc obdařena božskými dary, avšak církevní záznamy neuvádí další podrobnosti.

1243 PF

Dungeon Siege 2.
Potopa ničí východní polovinu kontinentu. Greilyn ostrov klesne pod hladinou moře a pobřeží EHB je zasaženo masivním vlnou tsunami. Navíc se šíří zpráva o chaosu na východě. V následujícím desetiletí je hranice země napadána bandity a nájezdníky, nicméně Legie nepoleví, a království zůstane v bezpečí.

1220 PF

Umírá trpaslík Gloern, poslední z Hrdinů. Dožil se 128 let. Je pohřben do Hrobky Hrdinů.

1192 PF

Po smrti Lady Montbarronové (známé "Farmářky"), je Hrobka Hrdinů přemístěna do Rukkenvahlu dvěma velkými rodinami, které žijí v údolí - Montbarronové a Gundericové. Ostatky všech zemřelých Hrdinů jsou přemístěny a Lady Montbarronová je uložena k odpočinku do nejhlubší komory hrobky.

V letech, které následují, se poutníci vydávají do Hrobky Hrdinů, aby jim vzdali hold. Tyto poutě jsou obvykle vedeny stále žijícími hrdiny, jako je trpaslík Gloern a sestra Azunita, Ulora.

1175 PF

Goblini začali stavět velkou slévárnu, pod ulicemi Stonebridge. Je dokončena za čtyři roky. Dostavění slévárny ohlašuje začátek tzv. "Znovuzrození Goblinů" ve Stonebridge.

1156 PF

Král Konreid umírá. Jeho předčasné úmrtí, je připisováno mučení, kterým prošel v zajetí Secků. Následníkem se stává jeho syn, Karlyle. Nadchází zlatý věk království.

1154 PF

Král Konreid podepisuje smlouvu s gobliny, která jim dává stejná práva jako občanům EHBu. Většina měst a obcí gobliny odmítá. Ve městě Stonebridge, kde je starostou Rupert Ketzler jsou však vítáni. Díky bohatství a vynalézavosti goblinů Stonebridge neustále roste a prosperuje.

1145 PF

Rusovlasé hrdince - obecně známé jako "Farmářka" je králem Konreidem udělen šlechtický titul a stává se první dámou Montbarronovou. Jsou ji dány pozemky a nemovitosti v severní části údolí Rukkenvahl.

Město Stonebridge, které bylo téměř zničeno při povstání Seckůk, se opravuje. Lid zvolil nového starostu, Ruperta Ketzlera, bratra Farmářky.

1144 PF

Dungeon Siege 1 - Povstání Secků.
Zlí Seckové se nešťastnou náhodou dostali z Komnat hvězd, a postavili armádu bestií, aby se pomstili 10. Legii a lidu EHBa. Avšak zrzavá farmářka shromáždila skupinu hrdinů, která se bestiím postavila. Sama se střetla s Králem Secků a zabila ho. Tím ukončila válků a zachránila království.

1080 PF

Intrikánský Velký Mág, Olvis, manipuluje s prostoduchých princem Edvardem a tím získá kontrolu nad západním územím království EHB. Edvard se prohlásí králem skřítků. Spiklenectví zhatil až Merik, Olvisům učeň, porazil Olvise a sám vládne skřetům z Wesrin Cross. Uznávaný hrdina byl jmenován novým Velkým Mágem Legie.

845 PF

V Království EHB, založeném 10. Legií, se konaly volby nového panovníka. Následně Légie přísahala věrnost novému králi i jeho potomkům.

839 PF

Po válce se 10. Legie vrací do EHB, kde porazí zlé Secky, kteří převzali kontrolu nad EHB v jejich nepřítomnosti. Přeživší Seckové i s jejich králem, polobohem, jsou uvězněni v Komnatách hvězd.

Copyright © 2018 | Všechna práva vyhrazena. Kopírování textů a ostatních materiálů je bez uvedení zdroje či svolení redakce zakázáno. | Design & Code: Sir Traged